13. 12. 2016

REFERENCE zákaznice Katka / Pardubice

Tentokrát jsme se synem svědomitě pustili do testování jednorázových plenek od firmy DOLLANO, která vyrábí také pleny pro dospělé, ale o nich třeba příště :-)

První, co mě zaujalo, je samozřejmě vzhled. Krteček prostě zabírá na všechny. Kryštůfek plínky rád zkoumá (bohužel i ty použité) a dost neochotně se jich potom vzdává, takže přebalování je spíš přetahování.

Opět musím upozornit, že jsem skeptik a konzerva, takže věci, které fungují, nerada měním. Ale pro Vás, naše maminky, jsme šli s Krysem do toho :-)

Už u prvního syna jsem používala známé, reklamou profláklé plenky a byla-jsem spokojená. Bohužel se náš každodenní život nepodobá reklamě a já ráno nenacházím v postýlce suché a vysmáté miminko po 12. hodinovém spokojeném spánku. Není výjimkou, že je plína úplně mokrá, za to je naprostou výjimkou, že by náš noční tvor spal bez probuzení, takže mám většinou možnost ho v noci přebalit a ranní „pročůrání“ minimalizovat, přesto je to suchá versus mokrá plínka tak půl na půl.

K vyzkoušení jsme dostali celý balík plen DOLLANO BABY PREMIUM, z celkem 68 pokusů hlásíme 4 nehody s protečením. „Hnědá“ nehoda ani jedna J. Což je pro mě hodně překvapivá bilance. Mile překvapivá. Musím zmínit, že testovaná velikost byla hraniční a náš pořízek by si zasloužil už další váhovou kategorii, potom by se možná neprobudil mokrý ani jednou, těžko říct. Jsem velmi spokojená i s materiálem, plínky nijak nezapáchají, mají skvělou savost, na omak jsou i při velké „nacucanosti“ suché. Během celé doby užívání se neobjevila ani známka opruzení. Budu asi trapně jen chválit, ale vyhovovaly mi i přizpůsobivé zapínací pásky a v zadní části plen pružný okraj, který zabraňuje protečení. Výrobce zaručuje, že jsou plenky velmi ekologické, protože jsou vyráběny bez latexu a dalších škodlivých látek. Jádro plenky DOLLANO BABY PREMIUM navíc není bělené chlorem, a proto není parfémováno. Což si s radostí přečte každá máma. Netvrdím, že se už nikdy nevrátím k dříve používaným plínkám, ale hlavním důvodem bude především jejich dostupnost i u nás na vesnici :-)

Vybírat můžete ze čtyř velikostí a z řady Standard a Premium, v budoucnu by měla přibýt i řada Luxury, včetně dalších pomůcek k přebalování a péči o děti.

Milé mámy, milé dámy, tyhle pleny stojí minimálně za vyzkoušení a přesvědčení se. My s čistým svědomím i zadečkem doporučujeme :-)