Jak správně pečovat o pokožku dítěte?

Správná péče o pokožku

JAK SPRÁVNĚ PEČOVAT O POKOŽKU NOVOROZENCE

Každá maminka se jistě trápí otázkou, jak správně má pečovat o svou čerstvě narozenou ratolest, jehož pokožka je tak jemná a bez chybičky. Máte pravdu, protože i to patří k péči o dítě. Určitě jste se setkali s různými přípravky, s odlišným složením a rozdílnou cenou, která se pohybuje i ve vysokých hodnotách, ale co je opravdu šetrné a vhodné pro vaše dítě?

Proč je vlastně tak důležité pokožku mazat?

Každé dítě má jiné potřeby a snese na své pokožce pouze něco, proto je velmi důležité přijít včas na přípravek, který nepřinese vašemu miminku nechtěné účinky jako je například vyrážka, červené fleky na kůži apod.. Miminka správnou péči potřebují, protože jejich pokožka musí hydratovaná, vytvářet si ochranný filtr a vstřebávat vyživující látky. Tento rituál můžete spojit i s masáží, kterou si váš novorozenec určitě zamiluje.

Kdy je vhodné pokožku hydratovat?

U této otázky je to složité, záleží totiž na tom, jakou pokožku novorozenec má. Je-li pokožka stále vysušená, měli byste jí mazat několikrát denně. Ve většině případech však až po koupání, ale nezapomínejte také na fakt, že i správný výběr mycího prostředku má svůj vliv. Mýdla pro miminka by měla být neparfémovaná, nedráždivá, ale především pečující a s obsahem hydratačních látek.

Z vlastní zkušenosti můžu potvrdit, že některé děti mají až extrémně citlivou pokožku a jediné, co miminko sneslo, byl intimní gel bez vůně.

Jaký přípravek zvolit?

Nyní se dostáváme k otázce, jaký přípravek je ten správný. Může se vám stát, že nejprve zvolíte špatně, ale to se občas prostě stává. Jak již bylo řečeno existuje mnoho přípravků, ale zvolením přírodních produktů vůbec nic nezkazíte, ba naopak, pro vaše miminko to bude více přirozenější a pokožka nebude muset vstřebávat zbytečně chemické látky.

Suma sumárum. Nezapomínejte na to, že každé dítě je jiné a má rozdílné potřeby. Jednomu dítěti bude stačit obyčejný olejíček, druhému zase značkové tělové mléko, a proto na správný postup péče o pokožku vašeho novorozence přijdete sami časem dle jeho potřeb.

14. 2. 2017